Dr. Alper Mumcu

20 Ekim 1969 yılında Ankara’da doğdu.

1975-1986 yılları arasında ilk ve orta öğrenimini T.E.D. Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1986 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce bölümünden 1992 yılında mezun oldu.

1992-1997 yılları arasında Tıpta Uzmanlık Sınavındaki ilk tercihi olan İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası yaptı.

1998-1999 yıllarında askerlik görevini Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde yerine getirdi.

Temmuz 2000-Ekim 2010 tarihleri arasında Amerikan Hastanesi Üreme Sağlığı Ünitesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak görev yaptıktan sonra Kanada’ya gitti. Burada 3 yıl süre ile özel bir tüp bebek merkezinin kuruluşunda görev aldı.

Takip eden dönemde McGill Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Enstitüsünde yumurtalık kanserlerinin erken teşhisine yönelik bir araştırma projesindeki ekipte yer aldı. Ardından yine Montreal’de bulunan Clinique Gynesys bünyesinde görev yaptı.

Nisan 2015’de Türkiye’ye geri döndü.

Halen İstanbul Amerikan Hastanesi’nde ve Nişantaşı’nda özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Dr. Alper Mumcu’nun yurtiçi ve yurtdışı dergilerde yayınlanmış bilimsel makaleleri ve ulusal/uluslararası kongrelerde tebliğ edilmiş bildirileri bulunmaktadır.

1 Haziran 1998 tarihinden beri Kadın Sağlığı ve Gebelik konularında ilk ve en geniş içerikli Türkçe içerikli web sitesini hazırlamakta ve yayınlamaktadır. Konu ile ilgili pek çok sektör dergisinde ve yazılı basında yazıları yayınlanmaktadır.

1993 yılından beri Diş Hekimi İpek Mumcu ile evlidir. Alp ve Arda adında ikiz erkek çocuk babasıdır.

2007 yılında fotoğraf sanatçısı Muammer Yanmaz’ın temel ve ileri düzey fotoğrafçılık kursunu tamamlamıştır. Özel olarak yemek fotoğrafçılığı ve sokak fotoğrafçılığı ile ilgilenen Dr. Alper Mumcu’nun amatör çalışmaları https://www.flickr.com/photos/alpermumcu adresinde izlenebilir.

Dr. Alper Mumcu’nun tüm resmi sosyal medya üyeliklerine www.alpermumcu.net adresinden ulaşılabilir.

BİZE ULAŞIN

Yanıtınız bu adrese gönderilecektir. Lütfen doğruluğundan emin olun.
En kısa zamanda size dönebilmemiz için göndermeden önce lütfen bilgilerinizin doğruluğunu tekrar kontrol ediniz.
BİZE ULAŞIN BİZİ ARAYIN