Başlarken

Tüp bebek tedaviniz Dr Senai Aksoy ile Art Sağlık Merkezi’nde yapacağınız bir görüşme ile başlar. Dr Senai Aksoy bu görüşmede sizin ve eşinizin sağlık geçmişini inceler, ve sizin hedeflerinizi de göz önünde bulundurarak size en uygun tedavi planını oluşturur.

Tüp bebek tedavisinin ilk aşaması olan tüp bebek ilaçları ile ‘yumurtalıkların uyarılması’na kadının adetinin ikinci günü başlanır. Eğer ilk görüşmeniz adetin ikinci gününe denk gelirse, tedaviye aynı gün başlanabilir. 10-11 gün süren bu aşama boyunca tüp bebek hemşirelerimizin size gösterdiği şekilde ilaçlarınızı kullanır ve belli aralıklarla 4-5 kez Dr Senai Aksoy tarafından yapılacak ultrason kontrolleriniz için Art Sağlık Merkezi’ne gelirsiniz. Bu kontrollerde tüp bebek tedavisi için gelişmekte olan yumurtaların durumuna bakılır.

Tedavi başladıktan sonraki 12-13. günde yumurta toplama işlemi gene Dr Senai Aksoy tarafından Amerikan Hastanesi’nde yapılır. Yumurta toplama işlemi ile aynı gün erkek döllenme için sperm verir.

Döllenme işlemi tüp bebek yöntemi veya mikroenjeksiyon (ICSI -İKSİ) yöntemi ile Amerikan Hastanesi’nin uluslararası kalite belgesine sahip laboratuvarında, dünyaca tanınmış embriyologlar tarafından yapılır.  Yumurtaların sayısına ve kalitesine bağlı olarak embriyo transferi yumurta toplamadan 3 veya 5 gün sonra yapılır.

Tüp bebek tedaviniz toplam 16-18 gün sürer.  

Eğer en az bir senedir korunmasız ilişkiye ragmen hamile kalamıyorsanız, yardımcı üreme tekniklerinden faydalanarak çocuk sahibi olmak için bizi hemen arayın. Unutmayın kısırlık çözümsüz değildir!

Art Sağlık Merkezi Tüp Bebek Koordinatörü Berna Aksoy’a ulaşmak için şu numaralardan arayabilirsiniz:

BİZE ULAŞIN

Yanıtınız bu adrese gönderilecektir. Lütfen doğruluğundan emin olun.
En kısa zamanda size dönebilmemiz için göndermeden önce lütfen bilgilerinizin doğruluğunu tekrar kontrol ediniz.
BİZE ULAŞIN BİZİ ARAYIN