Dr. Senai Aksoy

Art Kadın Sağlığı Merkezi’nin medikal direktörü ve Amerikan Hastanesi Tüp Bebek Bölümünün kurucularından olan  Dr Senai Aksoy, kısırlık ve yardımcı üreme teknikleri alanında uzmandır. 1990 yılından bu yana 27 yılda toplam 10,000’den fazla ailenin çocuk sahibi olmasında önemli rol oynamıştır.

Dr. Senai Aksoy, 1962 yılında Ankara'da doğdu. İzmir Atatürk Lisesi'nden 1979 yılında mezun oldu. 

1985'te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, ihtisasını Fransa'da Franche-Comté Üniversitesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum konusunda yaptı. 1993 yılından bu yana Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak çalışmaktadır.

Fransa'da çalışmalarını 1994'e kadar sürdüren Dr. Senai Aksoy, Clermont Ferrand Üniversitesi'nden Jinekolojik Laparoskopik Cerrahi diploması ve Strasburg Louis Pasteur Üniversitesi'nden Jinekolojik ve Obstetrikal Ultrason diploması aldı.

Paris Rene Descart Üniversitesi'nden de Üreme Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri diploması alan Dr Senai Aksoy, 1994'te Türkiye'ye dönerek Ankara Sevgi Hastanesi Tüp Bebek ve Kısırlık Bölümü'nde mikroenjeksiyonu (ICSI) uygulayan ilk ekibin içinde yer aldı.

1996'da İstanbul'a gelerek Amerikan Hastanesi'nde Tüp Bebek Ünitesi'nin kurucu ekibinde yer alan Dr Senai Aksoy, 27 senelik bilgi birikimi ile binlerce çiftin anne-baba olma hayalini gerçekleştirdi.

1998'de tüpbebek.com sitesini kurarak, kısırlıkla karşı karşıya kalan sayısız çifte yol gösterdi.

Aynı yıl Amerikan Hastanesi ekibindeki diğer üç Kadın Doğum doktoru ile birlikte Art Kadın Sağlığı Merkezi'ni kurdu. Dr Senai Aksoy halen Amerikan Hastanesi'nde ve Art Sağlık Merkezi'nde görevine devam etmektedir.

Yenilenen ve kapsamı genişletilen tüpbebek.com'un medikal direktörlüğünü de sürdüren Dr Aksoy, bu sitede kısırlık ile savaşan ve yardımcı üreme tekniklerinden faydalanmak isteyen daha nice çiftle buluşmayı ve çocuk sahibi olmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Tüm hastalarının tüp bebek alanındaki son gelişmelerden yararlanması ve sonuçta düşledikleri aileye sahip olmaları için bilgisini ve 27 yıllık deneyimini  kullanan Dr Senai Aksoy, aynı zamanda kendisine başvuran çiftlerin tüp bebek tedavileri boyunca kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri için elinden geleni yapan, şefkatli ve anlayışlı  bir doktordur.

Dr Senai Aksoy’a tüp bebek tedavisi için başvuran ve çocuk sahibi olan çiftlerin %60’ının daha önce başarısız tüp bebek denemeleri vardır. Dr Senai Aksoy tüp bebek alanında Türk hastaların yanısıra dünyanın her yerinden gelen yabancı hastaların da umut ışığı olmakta ve onları düşledikleri aileye kavuşturmaktadır.

Sosyal medyada Senai Aksoy:

Google
Twitter
Facebook

BİZE ULAŞIN

Yanıtınız bu adrese gönderilecektir. Lütfen doğruluğundan emin olun.
En kısa zamanda size dönebilmemiz için göndermeden önce lütfen bilgilerinizin doğruluğunu tekrar kontrol ediniz.
BİZE ULAŞIN BİZİ ARAYIN